تاثیر وان جکوزی در کاهش وزن و لاغری

کاهش وزن با جکوزی خانگی

وان جکوزی ها نشاط و جذابیت را به خانه شما می آورند و تاثیر وان جکوزی در کاهش وزن و لاغری بسیار زیاد بوده و توصیه شده توسط متخصصان است.وان جکوزی، وانی است که در آن جت های خروج آب یا همان ماساژورها وجود دارند. شاید یکی از بهترین و خوشایندترین لحظات تجربه شده، زمانی است که پس از گذراندن یک روز پرتنش، وارد جکوزی شده و ماساژی که فشار آب جت جکوزی به بدن و عضلات وارد می کند، باعث رفع خستگی و سرحال شدن می شود.جت‌های وان جکوزی آب را به صورت دایره‌ای پخش می‌کنند و کلی مزایای سلامتی از جمله آرامش، بهبود گردش خون،تسکین دردهای عضلانی و مفاصل و کاهش وزن را ارائه می‌دهد. هر آنچه که می خواهید، خواه ماساژ آب گرم یا سرد، کاهش استرس، لاغری و… وان جکوزی می تواند همه چیز را به شما هدیه بدهد.

وان آب گرم در زمان های گذشته

شواهد باستان شناسی وجود دارد که نشان می دهد حمام های گرم درمانی توسط مصریان اولیه حدود 4000 سال پیش مورد استفاده قرار می گرفته است. فیلسوفان بزرگ یونان از جمله افلاطون، هومر و بقراط نیز از طرفداران آب گرم بودند و برای بیماران غوطه ور شدن در آب را تجویز می کردند، زیرا معتقد بودند که این آب دارای خواص درمانی است. بقراط این فرضیه را مطرح کرد که علت همه بیماری ها در عدم تعادل مایعات بدن است و برای رسیدن به این تعادل، حمام کردن، تعریق، پیاده روی و ماساژ را توصیه کرد.

تاثیر جکوزی در لاغری

عملکرد جکوزی مدرن در کاهش وزن

حمام آب گرم و استفاده از جکوزی های مدرن امروزی می تواند بسیار لذت بخش باشد.به منظور ارائه خدمات رفاهی بیشتر، جکوزی‌های مدرن امروزی مجهز به امکانات و ویژگی‌های بسیار پیشرفته ای هستند. از سیستم‌های ضدعفونی کننده آب نمک گرفته تا عایق‌های با چگالی بالا، پمپ‌های گردش حرفه ای، جت‌های هیدرولیکی و سرگرمی‌های صوتی و تصویری و … که هر کدام از این امکانات مزایای خاص خود را دارند.

استفاده از جکوزی های خانگی مزایای فراوانی دارد که یکی از آنها کاهش وزن و لاغری است.برای اطلاعات بیشتر در این زمینه این مقاله را مطالعه کنید و چنانچه به پاسخ سوال خود نرسیدید با کارشناسان آیرال تماس بگیرید.آیرال تولید کننده تخصصی جکوزی خانگی است.

جکوزی آیرال

آیا وان جکوزی باعث لاغری و کاهش وزن می شود؟

آیا استفاده از وان جکوزی کالری می سوزاند؟ در حالی که کاهش وزن در جکوزی ممکن است عجیب به نظر برسد، تحقیقات نشان داده است که یک ساعت استراحت در حمام آب گرم همان تعداد کالری را می سوزاند که نیم ساعت پیاده روی انجام می دهد.

امروزه روش های بسیار کاربرد و موثری برای کمک به کاهش وزن وجود دارد. برای کاهش وزن رعایت یک سری از نکات ضروری است. از کاهش مصرف شکر و نشاسته گرفته تا وزنه زدن و سوزاندن کالری. خوشبختانه راه‌های دیگری نیز برای کاهش وزن بدون فعالیت بدنی زیاد وجود دارد و جکوزی یکی از این راه هاست. جکوزی می تواند یکی از ابزارهای لذت بخش در جعبه ابزار کاهش وزن شما باشد. چیزی که در اینجا باید به آن اشاره کنم این است که نباید با ساعت ها ماندن در جکوزی، آن را جایگزین فعالیت بدنی خود قرار دهید. برای مثال پیاده روی و جکوزی هر دو آرام بخش هستند و کالری می سوزانند.

استفاده از جکوزی برای کاهش وزن

همانطور که می دانید کاهش وزن آسان نیست.کاهش وزن نیاز به زمان، تلاش و مهمتر از همه اراده دارد. وان آب گرم بیشترین کمک را به شما در کاهش وزن می‌کند ولی به تنهایی کافی نمی باشد. استفاده از جکوزی باید بعنوان بخشی از برنامه ی کاهش وزن شما باشد. همچنین افرادی از این مزیت بهره مند می شوند، که به طور مرتب از وان جکوزی استفاده کنند.

جکوزی و کاهش وزن

قرار گرفتن بدن در آب گرم باعث گشاد شدن رگ های خونی و آرامش بدن و ماهیچه ها می شود. فشار خون را پایین می آورد و ضربان قلب را افزایش می دهد. این دقیقا مانند شبیه سازی ورزش کردن است که در نهایت به لاغری شما کمک می کند.

چگونه وان و جکوزی باعث کاهش وزن میشود؟

بسیاری از مردم فکر می کنند که دویدن، ورزش کردن در باشگاه و انجام ورزش های هوازی تنها راه کاهش وزن است. اما آیا می دانستید که می توانید با جکوزی وزن کم کنید؟

مطالعات زیادی درباره تاثیر وان آب گرم در کاهش وزن صورت گرفته که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. ما انسانها بیشتر از همیشه دچار استرس و کم تحرکی هستیم و از آنجایی که استرس زیاد سبب افزایش وزن می شود، جکوزی بهترین راه برای کاهش سطح استرس و لاغری است.

البته بهتر است قبل از شروع کاهش وزن با پزشک مشورت کنید. اما برای افرادی که برای کاهش وزن یا حفظ وزن سالم تلاش می کنند، وان آب گرم یک سلاح ارزشمند و لذت بخش در نبرد برای کاهش وزن است.

هنگامی که ما در وان آب گرم هستیم، یا هر زمان دیگری که دمای بدن ما بالا می رود، پروتئین های شوک حرارتی فعال می شوند.پروتئین های شوک حرارتی مولکول هایی هستند که توسط تمام سلول های بدن انسان در پاسخ به استرس ساخته می شوند.استرس بیش از حد می تواند باعث افزایش سطح کورتیزول در خون شود. کورتیزول که به عنوان”هورمون استرس”  شناخته می شود، به طور غیرمستقیم باعث افزایش وزن می شود. اثرات کورتیزول می تواند برای افرادی که در تلاش برای کاهش وزن هستند و حتی برای کسانی که در تلاش برای حفظ وزن سالم هستند مخرب باشد.همچنین مشخص شده است که کورتیزول تولید تستوسترون را که برای ایجاد فیبر عضلانی حیاتی است، کاهش می دهد. عضله نسبت به سایر انواع بافت بدن کالری بیشتری می سوزاند، بنابراین هرچه عضله کمتری داشته باشید، سوزاندن کالری برای بدن سخت تر می شود.

استفاده از جکوزی

مطالعات نشان می دهد که غوطه ور شدن در وان آب گرم به مدت 20 تا 30 دقیقه می تواند به کاهش سطح گلوکز و قند خون کمک کند. همانطور که می دانید، قند خون بیش از حدی که در بدن جریان دارد، به صورت چربی شکم انباشته می شود. این نکته برای بیماران دیابتی و کسانی که مایل به کاهش وزن هستند مفید است.

تحقیقات نشان داده است که استفاده از وان و جکوزی قبل از شام واقعا به شما کمک می کند کالری دریافت نکنید.

استفاده از جکوزی در کاهش استرس بسیار موثر است و کاهش استرس باعث کاهش وزن و لاغری در بسیار از افراد میشود.

وان آب گرم استرس را کاهش میدهد؟

استفاده از جکوزی بهترین راه برای استراحت و کاهش سطح استرس و اضطراب است. استرس باعث انقباض ماهیچه های بدن می شود. حمام آب گرم و حرکات کششی و حرکت در آب می تواند این علایم را تسکین دهد. وقتی در جکوزی غوطه ور می شوید و از ماساژ توسط جت های ماساژ لذت می برید، بدن با ترشح دوپامین نگرانی و استرس را از بین می برد. اضافه کردن موسیقی یا رایحه های آروماتراپی به جکوزی شما می تواند به کاهش استرس و اضطراب کمک کند. وان آب گرم به آرامش کمک می کند و خلق و خو را نیز تقویت می کند.

تاثیر جکوزی بر خواب خوب،کاهش وزن و لاغری

بی خوابی مزمن و حتی کم خوابی یکی از بزرگترین موانع در مسیر کاهش وزن انسانها است. بسیاری از افراد برای خواب آرام در شب تلاش می کنند و به دنبال راه حل آن هستند.

آب گرم در تقویت آرامش بسیار موثر است، بنابراین استفاده از آب گرم جکوزی خانگی می‌تواند برای آماده‌سازی بدن برای یک خواب خوب شبانه فوق‌العاده باشد. وقتی بدن شما سرد است، ممکن است الگوی خواب شما به هم بخورد. در حالی که دمای بهینه اتاق برای خواب بین 15 تا 22 درجه سانتیگراد است. اگر دمای بدنتان درست باشد، معمولاً سریعتر به خواب می روید و در طول شب با اختلالات کمتری خواهید خوابید.

همانطور که قبل از خواب، نوزادان و کودکان را حمام می کنیم و معتقدیم این کار باعث آرامش آنها می شود و به آنها کمک می کند تا شب ها راحت بخوابند.

بی خوابی مزمن و اختلالات خواب تأثیر چشمگیری بر سطح هورمون ها و سایر سیستم های بدن دارد. بی خوابی مزمن باعث افزایش سطح کورتیزول می شود. همانطور که در بالا ذکر شد، کورتیزول باعث افزایش وزن می شود.

کمبود خواب باعث افزایش سطح گرلین می شود، هورمونی که باعث می شود احساس گرسنگی کنید.یک مطالعه منتشر شده در مجله آمریکایی تغذیه بالینی نشان می دهد که به طور متوسط، افراد کم خواب 300 کالری بیشتر در روز نسبت به افرادی که خواب کافی دارند، دریافت می کنند. یک مطالعه کم خوابی دیگر توسط دانشگاه تگزاس نشان میدهد که حمام کردن در آب داغ 90 دقیقه قبل از خواب به افراد کمک می کند به طور متوسط 10 دقیقه سریعتر به خواب بروند. بنابر این خواب خوب شبانه شاید یکی از بهترین راهکارها برای حفظ وزن سالم باشد.

اگر برای خوابیدن مشکل دارید، 20 دقیقه وان آب گرم می‌تواند در خواب عمیق و آرام به شما کمک کند.بنابراین خواب خوب شبانه شاید یکی از بهترین راهکارها برای حفظ وزن سالم باشد.

مزایای استفاده از جکوزی برای کاهش وزن

استفاده از وان یا جکوزی آب گرم علاوه بر کاهش وزن، فواید بسیاری برای سلامتی و تندرستی دارد. شواهد علمی نشان می دهد که آب درمانی در جکوزی احساس سلامتی را پرورش می دهد و باعث بهبود عملکرد قلب و عروق می شود. اگر از بیماری هایی مثل پوکی استخوان، دردهای عضلانی، مشکلات خواب و بیماری های مزمن دیگر رنج می برید می توانید بهبودی خود را با استفاده از وان و جکوزی های آب گرم به دست آورید.

برای اطلاع از مزایای آب درمانی، مقاله فواید آب درمانی چیست آیرال را مطالعه نمایید.

کاهش وزن با تمرینات ورزشی در جکوزی

تمرینات ورزشی در وان آب گرم برای کاهش وزن عالی است. می توانید چند دمبل فوم سبک وزن  را که برای ایروبیک در آب طراحی شده اند در دست بگیرید. هنگامی که در آب تمرین می کنید، فشار بیشتری احساس خواهید کرد و فشار بیشتر به این معنی است که کالری اضافی می سوزانید. علاوه بر این، ورزش جکوزی برای کسانی که  از مشکلات حرکتی رنج می‌برند فوق‌العاده است. بنابراین اگر میزان کالری غذایی خود را مدیریت کنید و ورزش وان آب گرم را به درستی انجام دهید، به سرعت وزن کم خواهید کرد.

کاهش وزن با جکوزی

 

ورزش در داخل آب می تواند جایگزین بسیار خوبی برای دیگر ورزش ها برای افرادی باشد که اعتماد به نفس ندارند، خطر افتادن آنها زیاد است، درد مفاصل دارند یا با مدیریت زمان دست و پنجه نرم می کنند. زیرا نیازی به خروج از خانه برای حفظ تناسب اندام ندارند.

تاثیر آب گرم جکوزی بر گردش خون و کاهش وزن

آب گرم باعث گشاد شدن مویرگ ها و رگ های خونی می شود که این باعث می‌شود خون آزادانه‌تر جریان پیدا کند. افزایش جریان خون التهاب را کاهش می‌دهد و درد را تسکین می دهد. علاوه بر این وان آب گرم می تواند به طور موقت درد اسکلتی عضلانی را که یکی از دلایل اصلی بی خوابی برای بسیاری از افراد است را کاهش دهد.

علاوه بر این، همان طور که گفتیم آب گرم موجود در جکوزی خانگی به جریان خون شما کمک می کند که باعث دریافت اکسیژن بیشتر می شود و به شما امکان می دهد آرام تر و عمیق تر نفس بکشید.

از کجا وان و جکوزی خانگی تهیه کنیم؟

آیا به دنبال خرید جکوزی خانگی هستید؟

با این سابقه طولانی از مزایای درمانی، جای تعجب نیست که جکوزی ها امروزه بسیار محبوب هستند!

تا اینجا تنهای برخی از مزایای استفاده از وان جکوزی و تاثیر جکوزی در کاهش وزن و لاغری را بررسی کردیم. از هر جهت که به این محصول نگاه کنید، دلیل خوبی برای خرید آن پیدا می شود. شکی نیست که استفاده منظم از جکوزی در حریم خصوصی خانه، خود می تواند بخشی از یک سبک زندگی سالم باشد. این محصول ارزشمند به ما کمک می کند خواب خوبی داشته باشیم، بی خوابی مزمن را کاهش می دهد، درد مزمن را کاهش می دهد، کورتیزول را کاهش می دهد و ذهن ما را شاد می کند. اگر قصد خرید وان جکوزی خانگی را دارید، می توانید از محصولات شرکت آیرال استفاده کنید.

وان آیرال مدل 1122

 

اما چرا آیرال را انتخاب کنید؟

آیرال تولیدکننده وان،جکوزی و پارتیشن بر اساس آخرین استانداردهای روز دنیا است. محصولات شرکت آیرال با کیفیت و ایمنی بالا و قیمتی مقرون به صرفه و تنوع بالا ارائه می شوند.

چطور جکوزی خانگی خرید کنیم؟

شما می توانید با مراجعه به سایت آیرال انواع مدل وان جکوزی ها را با آپشن ها و تیپ های مختلف مشاهده و خرید کنید.کارشناسان آیرال همواره آماده پاسخ گویی به سوالات شما قبل از خرید هستند. میتوانید از مشاوره رایگان استفاده کنید تا خرید مناسبی داشته باشید.