تاثیر جکوزی در کاهش درد دیسک کمر

تاثیر جکوزی در کاهش درد دیسک کمر

کمردرد یکی از مشکلات عمده ی سلامت در سرتاسر جهان است. درد دیسک کمر می‌تواند آنقدر دردناک باشد که بیمار با وجود دارو و درمان، همچنان به دنبال راه های مکمل دیگری برای کاهش درد خود باشد. یکی از راه‌های توصیه شده برای کمک به کاهش درد دیسک کمر، استفاده از وان آب گرم و جکوزی است. آب گرم درمانی طی قرن ها برای تسکین درد کمر مورد استفاده قرار گرفته است و امروزه پزشکان برای کمک به درمان برخی از بیماری ها به افراد توصیه می کنند از وان آب گرم استفاده کنند. بر اساس مطالعه ای که توسط مجله انجمن پزشکی آمریکا منتشر شده است، وان آب گرم می تواند درد بیماران مبتلا به کمر درد مزمن و دیسک کمر را بهبود بخشد.

در این مقاله از آیرال با ما همراه باشید تا آب درمانی و تاثیر آب گرم جکوزی خانگی در تسکین درد دیسک کمر و سایر آسیب‌های کمر را بررسی کنیم.

کاهش درد دیسک کمر با آب درمانی جکوزی

آب درمانی با جکوزی نوعی فیزیوتراپی است که از آب برای تسکین درد و حتی درمان کمک می گیریم. آب علاوه بر اینکه مایه ی حیات است دارای خواص درمانی فراوانی هست. با قرارگیری در آب جکوزی، می توانید از مزایای آن بهره مند شوید. قرار گرفتن در آب گرم باعث گشاد شدن رگ ها و عروق می شود در نتیجه گردش خون را افزایش می دهد و این فرآیند باعث کاهش درد می شود.

همچنین دسترسی به استخرها و منابع آبگرم طبیعی برای بهره گیری از خواص درمانی شاید همیشه آسان نباشد؛ از این رو وان جکوزی ها امکان شبیه سازی آنها را در خانه برای شما ایجاد می کنند تا از مزیت های شگفت انگیز آن، درست در خانه خود لذت ببرید. جکوزی های آیرال به همه افراد کمک می‌کند تا در هر زمان و مکان، مسکن موثر کمردرد خود را پیدا کنند.

آیا آب گرم جکوزی برای کاهش درد دیسک کمر مفید است؟

از ورزشکاران حرفه ای گرفته تا بیماران فیزیوتراپی اکثرا از وان آب گرم برای کمردرد و تسکین آنی درد خود استفاده می کنند. در بسیاری از موارد، استفاده از وان آب گرم جکوزی برای تسکین درد دیسک کمر توسط پزشکان توصیه می شود.

وان آب گرم برای درد دیسک کمر بسیار عالی است زیرا آب درمانی با جکوزی باعث می شود انعطاف پذیری ستون فقرات افزایش پیدا کند. یکی از علت های کمر درد، ضعیف بودن عضلات کمر است. با استفاده مداوم از جکوزی می توان این عضلات را سفت و قوی کرد تا از بروز این نوع دردها جلوگیری کرد.

همچنین آب گرم جکوزی، ماهیچه ها را شل می کند و باعث ترشح اندورفین در بدن می شود که به کاهش درد کمک می کند.

چه از کمردرد مزمن رنج می برید یا نیاز به تسکین موقت آن داشته باشید، استفاده از وان آب گرم می تواند به سلامت و تندرستی شما کمک کند.

چگونه وان آب گرم جکوزی به تسکین درد دیسک کمر کمک می کند؟

درمان با آب گرم، هزاران سال است که برای تسکین کمردرد استفاده می شود. یونانیان باستان، رومی ها، مصری ها و … می دانستند که آب گرم تاثیر شگفت انگیزی در کاهش درد کمر دارد  اما از دلایل علمی آن آگاه نبودند. اما اکنون، به لطف مطالعات بالینی مختلف و علم مدرن، دقیقاً می دانیم که وان آب گرم چگونه برای کمردرد و سایر دردها مفید است.

اما وان آب گرم جکوزی چگونه به کاهش درد دیسک کمر کمک می کند؟ دلایل بسیار ساده است و محققان در طول زمان به آن پی برده اند.

تسکین درد دیسک کمر با جکوزی خانگی

گرمای آب و بهبود گردش خون

قرارگرفتن در معرض آب گرم جکوزی به بالا رفتن دمای بدن منجر می شود که باعث افزایش گردش خون، بهبود جریان خون و افزایش آرامش می شود.  به طور کلی، گرمای آب به ماهیچه های شما اجازه می دهد تا آرام شوند و درد مفاصل شما را کاهش می دهد. این مسئله برای افرادی که درد کمر، دیسک کمر و سیاتیک دارند بسیار مفید است و حتی در درازمدت، می توانید اتکای خود را به داروهای ضد التهاب و مسکن ها کاهش دهید، که ممکن است عوارض جانبی نامطلوبی نیز داشته باشند.

همچنین با افزایش دمای بدن و بهبود جریان خون، منافذ پوست باز می شود و مواد سمی راحت‌تر از سیستم گردش خون حذف می‌شوند.

بهبود گردش خون با جکوزی

ماساژ جت ها در کاهش درد فوق العاده هستند!

یکی از مزایای عالی در مورد جکوزی ها، جت های قدرتمندی است که با پرتاب آب به بدن می تواند به محکم شدن و قوی شدن عضلات کمر کمک می کند. در نتیجه این فرآیند، فرد در اثر فعالیت های روزانه دچار درد کمر و سیاتیک نخواهد شد. همچنین ماساژ بدن با آب باعث می شود حس خوب و آرامش بخشی در فرد ایجاد شود و در جریان آن درد و التهاب بدن نیز کاهش می یابد. مزیت دیگر جت ها  این است که شما مجبور نیستید منتظر بمانید تا شخص دیگری شما را ماساژ دهد. هر زمان که نیاز داشتید، فقط به داخل وان آب گرم جکوزی بپرید.

ماساژ جت ها در کاهش درد

برای آشنایی و انتخاب درست محصول مقاله بهترین برند وان جکوزی خانگی در بازار چیست؟ را حتما مطالعه کنید.

شناور شدن یا انجام تمرینات در آب موثر در کاهش درد

وقتی که در جکوزی قرار می گیرید  و در آب شناور هستید، از فشاری که بر روی مفاصل و عضلات به خاطر وزن وارد می شود، کاسته می شود. باعث می شود احساس بی وزنی کنید وگرفتگی عضلات را بهبود می بخشد.

در برخی از موارد، به علت وجود درد، امکان انجام تمرینات ورزشی بر روی زمین برای بیمار میسر نمی‌باشد. در چنین شرایطی آب‌درمانی می‌تواند کمک زیادی برای بیماران باشد. تکنیک‌های مورداستفاده در ورزش آب‌ درمانی برای کمردرد عبارت‌اند از: آبگرم درمانی، تمرینات ویژه در حالت ایستاده و یا شناور بودن بیمار، شنا و حرکات خاص با استفاده از تجهیزات تخصصی، مانند لوله‌های مخصوص، دستگاه‌های شناور کننده و یا دستگاه‌های مقاومتی برای دست یا پاها… .

همه این نکاتی که اشاره کردیم برای افرادی که دچار دردهای مفصلی، عضلانی، درد کمر، در رفتگی دیسک کمر و سیاتیک هستند، بسیار مفید است. البته توجه داشته باشید که تمرینات را تحت نظر پزشک متخصص انجام دهید تا از بروز آسیب به بدنتان جلوگیری نمایید.

کاهش استرس و درد دیسک کمر با جکوزی خانگی

استرس نه تنها بر سلامت عاطفی ، بلکه بر سلامت جسمانی نیز تأثیر می گذارد. استرس به طرق مختلف بر بدن تأثیر می گذارد، از نوسانات خلقی و سردرد گرفته تا نوسانات وزن. با این حال، یک عارضه جانبی که اغلب نادیده گرفته می شود، درد کمر و دیسک کمر است. وقتی استرس داریم، الگوهای تنفس ما تغییر می کند و باعث ایجاد فشار در قسمت میانی کمر می شود.

وقتی دچار استرس می شویم، بدن به طور طبیعی هورمون های خاصی از جمله آدرنالین را ترشح می کند. آدرنالین فشار خون و ضربان قلب ما را افزایش می دهد و باعث می شود که عضلات اطراف ستون فقرات ما منقبض شوند.

غوطه ور شدن در وان آب گرم جکوزی کل بدن را آرام می کند.، خلق و خو را بهتر می کند، استرس را کاهش می دهد و به کاهش درد دیسک کمر کمک می کند.

درمان انواع درد کمر با جکوزی خانگی

آب درمانی با جکوزی علاوه بر اینکه یک درمان موثر برای درد دیسک کمر است، می تواند در درمان سایر کمردردها مانند سیاتیک و اسکولیوز( انحراف ستون فقرات) نیز کمک کند. اما نکته کلیدی در نحوه استفاده از آب است.

اگر کمردرد دارید سعی کنید از شناور شدن برای کاهش فشار از روی ستون فقرات خود استفاده کنید. بهترین راه برای انجام این کار این است که در وان آب گرم بنشینید تا آب به گردن شما برسد اما بالای آن نباشد. این کار بدون اینکه به گردن و شانه های شما فشار بیاورد، موثر است.

اگر سیاتیک دارید ( یک بیماری ناشی از آسیب عصبی در قسمت تحتانی ستون فقرات)، سعی کنید از ماساژ جت در قسمت تحتانی ستون فقرات استفاده کنید. این باعث افزایش جریان خون شده و درد کاهش می یابد.

اگر به اسکولیوز مبتلا هستید ( بد شکلی ستون فقرات که در آن ستون مهره‌ها دارای انحنای غیرطبیعی و بد شکلی شدید هستند)، سعی کنید از غوطه ور شدن در آب گرم با جت های آب ملایم برای شل شدن عضلات و کاهش فشار از روی ستون فقرات استفاده کنید.

در کل فهمیدن اینکه چگونه درمان با وان آب گرم می تواند مشکلات کمر را برطرف کند دشوار نیست. وقتی ماهیچه ها شل می شوند، درد کاهش می یابد و شانس بهبودی خود را افزایش می دهید. وقتی از مزایای بی شمار سلامتی که جکوری آب گرم دارد آگاه شوید، متوجه می شوید که چرا بسیاری از افراد به این شکل از درمان روی آورده اند.

طبق توضیحاتی که دادیم در صورتی که دچار دیسک کمر، سیاتیک و در رفتگی دیسک کمر هستید حتما با پزشک خود مشورت کنید و زیر نظر او از فواید جکوزی استفاده کنید. در صورتی که نظر پزشک متخصص شما مثبت باشد شما می توانید روزهایی در هفته را از جکوزی استفاده کنید و با بهره مندی از گرمای آب و ماساژ آن، گرفتگی، درد و خستگی عضلات کمر خود را از بین ببرید تا در کنار سایر روش های درمانی، سریع تر بتوانید بهبودی خود را به دست آورید.

آیا وان جکوزی آیرال ، درد دیسک کمر را تسکین می دهد؟

اکنون با توجه به مزایای ذکر شده ، استفاده از جکوزی و وان آب گرم برای هر کسی که به دنبال درمان کمر درد خود است، یک انتخاب ایده ال است. ما می توانیم به شما کمک کنیم تا جکوزی مناسبی را انتخاب کنید که متناسب با نیازهای شما باشد. برند آیرال بهترین جکوزی ها را برای درمان دیسک کمر تولید می کند.

اگر می‌خواهید درباره درمان دیسک کمر با جکوزی بیشتر بدانید، با کارشناسان ما تماس بگیرید. ما با کمال میل به هر سوالی که ممکن است داشته باشید پاسخ خواهیم داد و تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

جکوزی آیرال

سوالات متداول

آیا وان آب گرم می تواند به کمردرد کمک کند؟

پاسخ بله است. وان آب گرم می تواند به کمردرد و سایر شرایطی که بر کمر شما تأثیر می گذارد، مانند سیاتیک و تنگی نخاع کمک کند.

چگونه وان آب گرم می تواند بر کمردرد شما تأثیر بگذارد؟

وان آب گرم به کاهش التهاب و تنش عضلانی که می تواند باعث درد در ناحیه کمر شود کمک می کند. گرمای آب به شل شدن ماهیچه ها و مفاصل کمک می کند که باعث کاهش درد و ناراحتی می شود. وان آب گرم همچنین شناوری را فراهم می کند که می تواند گردش خون را بهبود بخشد و سفتی عضلات کمر را کاهش دهد.

آیا وان آب گرم برای اسپاسم کمر مناسب است؟

وان آب گرم برای اسپاسم کمر بسیار عالی است زیرا ماهیچه ها را شل می کند و اندورفین ترشح می کند که به کاهش درد کمک می کند. چه از کمردرد مزمن رنج می برید یا نیاز به تسکین موقت یک آسیب قدیمی دارید، استفاده از وان آب گرم برای آرامش می تواند به سلامت و تندرستی کلی شما کمک کند!